Informace

Nespoutaný Tanec

Nespoutaný Tanec

Autorský pohybový koncept Nespoutaný Tanec se začal rodit v roce 2014, kdy jsem poprvé provázela dvouhodinové workshopy, tehdy ještě pod označením Spontánní Tanec, inspirované Osho pohybovými meditacemi, Tancem 5 rytmů a spojením s živly. Následující roky se koncept postupně vyvíjel, proměňoval a cizeloval s tím, jak jsem se vyvíjela a proměňovala já. Nejen na základě absolvovaných odborných a tematických kurzů a seminářů, ale v této fázi už hlavně na základě vnitřní Cesty a toho, čím jsem procházela v osobním životě. Devět let vývoje v alchymickém kotlíku mě dovedlo do momentu, kdy cítím, že koncept Nespoutaného Tance je dokončen. Přirozeně bude dál odrážet proměny, které se dějí v mém nitru, ale to vnímám už jen jako lehké tónování na pozadí. Základ je hotov, nosné pilíře pevně kotví obsah. A poprvé je ve mě také jasný pocit, že je to dobré dílo. V tomto výroku je upřímná a hluboká pokora a vděčnost, neboť koncept je „můj“ ve smyslu realizace, ale v jeho vytváření jsem byla, a i nadále jsem nezpochybnitelně vedena tím, co nás přesahuje. V tom smyslu se i já cítím být účastnicí, stejně jako spoluautorkou. Píšu to zde pro jasné vyjádření záměru, který je „za“ celým konceptem. Nespoutaný Tanec je Cestou k sobě sama. Jednou z mnoha možných. Provází mě, učí a proměňuje. Cítíš-li volání, bude mi ctí sdílet tuto Cestu a provázení i s Tebou.

Nespoutaný Tanec je o svobodném sebevyjádření přirozeným pohybem. Postrádá jakoukoli choreografii, dané kroky, styl, prostě nenajdeš v něm nic, co by se dalo jakkoli zaškatulkovat. Zároveň to ale není ani automatické bezduché povlávání prostorem. Cílem je následovat sebe sama, rozvinout vnitřní impuls, dovolit si opravdovost a být přítomen TEĎ.

Nabídnu Ti jednoduché „nástroje“, jak rozvinout přirozený pohyb a provedu Tě. Ty máš svobodu zvolit si, co z nabídnutého a do jaké míry pro sebe využiješ. Můžeš to pojmout jako prima relax a užít si prostě jen radost ze svobodného pohybu, protažení těla a dobití baterek, anebo jako objevnou cestu skrze pohyb v těle k sobě sama a k pohybu životem… nebo cokoli mezi tím.Nepotřebuješ zkušenosti, talent, ani kondici. Zapomeň na výkon, úsilí, dokonalost, hodnocení.

Nespoutaný Tanec je pro všechny, kteří se chtějí prožít ve své autenticitě, více se cítit, uvolnit se, zakusit větší pružnost, užít si radost ze svobodného pohybu a být více přítomní – ve svém těle, a také v Životě.

Workshopy a semináře Nespoutaného Tance

Pro firmy, skupiny komunity...

Pro firmy, skupiny přátel, komunity, organizace, školy apod. ráda připravím po vzájemné domluvě program na míru, případně na pozvání přijedu za vámi.